Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Tuesday 28 November 2023
HOME
NEWS
ANALYSIS
INTERVIEW
POLITICS
SOCIAL
STATEMENTS
ECONOMY
SEARCH

���������������������� ����������������


چند تغيير در ستون کاربران
[ علی ناظر]
[Source: سايت ديدگاه]


یاران دیدگاه!
نزدیک به دو ماه است که در سایت دیدگاه پیوسته از شما درخواست شده است به هنگام ارسال نظر در صفحه‌ی «نظرکاربران»، نام و نام فامیل و ایمیل‌آدرس خود را در فرم «نظرکاربران» بنویسید. با توجه به نکته‌هایی که شما، در رابطه با مشکل‌آفرین بودن چنین شرطی، با ما در میان گذاشته‌ و به آن اعتراض کرده‌اید، شاید ادامه‌ی پافشاری ما بر آن، کمی غیر منطقی به‌نظر می‌رسید. اما، هدف ما از پافشاری بر نوشتن نام و نام فامیل و ایمیل‌آدرس (و نه حتماً مشخصات حقوقی و حقیقی)، بیش‌تر از این زاویه بود که ما چند قدم دورتر را در نظر داشته و بر آن بودیم که از نظر فنی، بتوانیم تمامی نظرهای هر یک از کاربران عزیز را در صفحه‌‌ای جداگانه در دسترس‌شان قرار دهیم تا بتوانند مروری بر آن‌چه که در سایت دیدگاه نوشته و ثبت کرده‌اند، داشته باشند.
چنین فکر و تدبیری نیز از آن‌جایی می‌آید که سایت دیدگاه برای فرهنگ کتبی و رشد و گسترش آن، ارزش و جایگاه ویژه‌ای قائل‌ است.
با نگاهی به لیست جدید کاربران در بالای همین صفحه (منیو)، می‌توان دریافت که اگر هریک از کاربران در هنگام ارسال نظر، از نام و نام فامیل و ایمیلی یگانه استفاده کرده و در هر نوبت همان مشخصات را ثبت می‌کردند، تا چه اندازه می‌توانست به چاپ تمامی نظرهای ثبت‌شده‌ی ایشان در یک صفحه‌ی جداگانه، کمک کند.
لطفاً تا اطلاع ثانوی به منوال همیشگی، نام، نام فامیل و ایمیل‌آدرس خود را قید کنید.
اشکال در تایپ کردن:
بعضی از کاربران گرامی، نام خود را به‌ گونه‌های متفاوتی تایپ می‌کنند؛ برای نمونه اگر در لیست اسامی کاربران، در بالای همین ستون، توجه کنید، نام «علی یحیی‌پور» به شکل‌های مختلف «علی‌یحیی‌پور»، «علی یحیی پور» و... تایپ شده است و از همین‌ روی برنامه،‌ به‌هنگام فهرست کردن نام‌ها، نمی‌تواند تشخیص دهد که تمامی این نام‌ها متعلق به یک کاربر است؛ و در نتیجه نمی‌تواند نوشته‌های ایشان را در یک صفحه چاپ کند. اما در رابطه با «گل‌کو»، «همنشین بهار»، «سیاوش محسنی» و یا «علی سالاری» اینگونه نیست و اگر روی نام ایشان کلیک کنید، مشاهده خواهید کرد که تمام نوشته‌های هر کدام در یک صفحه‌ نمایش داده می‌شود؛ دلیلش هم این است که ایشان در هر نظردهی، تنها از یک نام مشخص استفاده کرده و همواره نیز آن را به همان شکل تایپ کرده‌اند.
در همین رابطه به دو مورد مهم دیگر نیز باید اشاره کنیم:
- نام‌هایی که با حروف لاتین تایپ شده‌اند، در لیست کاربران گنجانده نخواهند شد؛
- ترتیب الفبایی نام کاربران، بر اساس نام کوچک است و نه نام‌فامیل.
سایت دیدگاه، در آینده‌ای نه چندان دور، بر آن است که دو بخش به صفحه‌ی کاربران بیافزاید:
۱: بخش «یادداشت‌‌های کاربران»
در این بخش کاربران این امکان را خواهند داشت تا در رابطه با مسائل اجتماعی و سیاسی، آن‌چه را که مهم و ضروری تشخیص می‌دهند، با دیگران در میان بگذارند.
۲: بخش «بحث آزاد»
در این بخش از میان موضوع‌های پیشنهادی، چند عنوان، با توجه به ضرورت و الویت طرح آن، برای بحث انتخاب خواهد شد.
با تشکر از همکاری شما !
سایت دیدگاه
۲۵ آذر ۱۳۸۴

 

[Posted comments]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©