Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Friday 16 November 2018
جستجو
اقتصادی
مواضع و بیانیه
اجتماعی
سیاسی و نظامی
گفتگو - شنیداری/دیداری/ن.شتاری
برداشت و تحلیل
خبر و گزارش
صفحه نخست

خبر

* اردوگاه اشرف در عراق بار ديگر هدف راکت قرار گرفت  رادیو فردا

* سه بیانیه یونامی، اشتون و کلینتون پیرامون یادداشت تفاهم مارتین کوبلر با دولت عراق برای جابجایی   همبستگی ملی

* باهنر: رئیس جمهور نباید بگوید من مجلس تعیین می‌کنم  خبر آن لاین

* جلسه استماع در زیرکمیته ضدتروریسم درکنگره آمریکا در مورد حذف نام سازمان مجاهدین از لیست تروریستی آمریکا  مجاهدین

* بیانیه مطبوعاتی استراون استیونسون رئیس هیأت رسمی پارلمان اتحادیه اروپا در سفر به عراق  مجاهدین

* بخش هایی از سلسله نوشتار «رهروان مهر و كين» - مصدق  رادیو فردا

* سوت پایان برای احمدی‌نژاد؟  بی بی سی

* مصاحبه خواندنی احمدخاتمی با «شما»  تابناک

* وزیر دفاع اسرائیل: ایران به ما و همسایگانش حمله نمی کند  بی بی سی

* «طرح آمریکا برای جابجایی ساکنان اردوگاه اشرف»  رادیو فردا

* جایگاه فرا قوه​ای مجمع تشخیص مصلحت نظام  خبر آن لاین

* افشای گزارش ویژه وزیر اطلاعات به خامنه ای و نقش آن درافزایش بحرانهای درون حکومت   خبرنگاران سبز

* اروپا آمادگی خود جهت میانجیگری برای انتقال ساکنان اشرف به کانادا را اعلام می‌کند  مجاهدین

* آمریکا غنی سازی در ایران را می پذیرد  برنا

* تاملي بر معوقات بانكي  دنیای اقتصاد

* حسين فدايي : قدري تأمل كنيم كه در زمين بازي دشمنان بازي نكنيم  جام جم

* تذکرصریح ذوالنور به احمدی نژاد  خبر آن لاین

* روابط بغداد - تهران وارد فاز جديدي مي شود  ایرنا

* مصباح‌يزدي: ولايت فقيه اعتبار قانون اساسي است  ایسنا

* زماني براي حاشيه  مردم سالاری

* نقش اتحادیه های بین المللی کارگری در حمایت از کارگران ایران  رادیو فردا

* تست برنامه ۰۱  علی ناظر

* تست ششم عنوان  علی ناظر

* تست برنامه  علی ناظرجلسه استماع در زیرکمیته ضدتروریسم درکنگره آمریکا در مورد حذف نام سازمان مجاهدین از لیست تروریستی آمریکا
[ مجاهدین]
[منبع: مجاهدین، 18 اردیبهشت 1390]


کنگره آمریکا – کمیته خارجی
جلسه استماع در زیرکمیته ضدتروریسم
5مه
۲۰۱۱

تد پو (نماینده کنگره) : من هم‌چنین مایلم بدانم که درباره نامگذاری سازمان تروریست خارجی در مورد مجاهدین خلق چه می‌گذرد.

بیش از 230روز پیش دادگاه فدرال ناحیه واشنگتن حکم کرد که وزارت‌خارجه هنگام تصمیم‌گیری برای حفظ مجاهدین خلق ایران در لیست به آن حق دفاع از خود را نداده است.
قانون می‌گوید که بررسی مجدد باید 180روز بعد از درخواست استیناف توسط گروه صورت گیرد. هم‌اکنون 120روز از آن گذشته است و 230روز شده است. در طی این مدت مجاهدین خلق توسط ارتش عراق مورد حمله قرار گرفته‌اند. یونامی تأیید کرده است که 34ساکن کمپ اشرف کشته شده‌اند. این را هم اضافه کنم که این 34ساکن کمپ هنوز خاکسپاری نشده‌اند. زیرا نیروهای عراقی مانع خاکسپاری می‌شوند.
مقامات عالیرتبه در دولت عراق مکرراً به نامگذاری تروریستی به‌عنوان توجیه رفتار بسیار بیرحمانه‌شان با ساکنان کمپ اشرف اشاره می‌کنند. 2گردان که به کمپ اشرف در 8آوریل حمله کردند، هنوز در کمپ اشرف هستند. همان‌طور که اشاره کردم، نیروهای عراقی اجازه خاکسپاری کشته‌شدگان را نمی‌دهند. آنها به کسانی که به‌طور منظم از آن‌جا دیدار می‌کرده‌اند، اجازه ورود نمی‌دهند.
نمایندگان آمریکا تحقیقاتی را شروع نکرده‌اند. ملل‌متحد تحقیقاتی را آغاز نکرده است و البته عراق هم این کار را نکرده است. البته ما از کسانی که مسئولیت این‌گونه رفتار را با این افراد به‌عهده‌دارند، انتظار نداریم که تحقیقاتی را انجام بدهند و به نظرم می‌رسد که تمامی اینها پیچیده‌تر و مشکل‌تر شده است زیرا که وزارت‌خارجه نمی‌خواهد درباره مجاهدین خلق موضعگیری کند.
یا آنها را در لیست حفظ کنید یا آنها را از لیست خارج کنید، اما تصمیم‌گیری کنید، البته من معتقدم که شواهد این حقیقت را گواهی می‌دهد که باید از لیست خارج شوند، اما این تأخیر، تأخیر، و تأخیر و این‌که به هر دلیلی تصمیم‌گیری نمی‌شود، من معتقدم که این مشکلی است که وزارت‌خارجه نمی‌تواند حل کند و این به‌عهده وزارت‌خارجه است که این مشکل را حل کند.
بنابراین سؤالات و نگرانیهایی من دارم که امیدوارم بتوان آنها را پاسخ داد. ما قطعنامه
۱۳۶۰ را به کنگره ارائه کرده‌ایم که از وزیر خارجه می‌خواهد مجاهدین خلق را از لیست خارج کند و 65 همکار من از هر دو حزب با آن موافق هستند و از ارائه آن حمایت کرده‌اند. من امیدوارم که قبل از ارائه این قطعنامه به کنگره توسط این کمیته وزارت‌خارجه بتواند تصمیم‌گیری کند.
آقای رئیس متشکرم.

دن برتون (نماینده کنگره) : من می‌دانم که شما این‌جا حضور دارید که درباره اروپا و آسیا و پاکستان صحبت کنید و موضوعاتی که توسط همکارم بیان شد در چارچوب زیرکمیته خاورمیانه است. من امیدوارم که شما به آن موضوعات بپردازید زیرا که من هم با هر آن‌چه که او گفت هم‌نظر هستم. بنابراین به هر میزانی که امکانپذیر است، به آنها در بیان نقطه‌نظراتتان و در اظهاراتتان هنگام پاسخگویی به سؤالات بپردازید.

تد پو: اجازه بدهید که من یک دقیقه موضوع را تغییر دهم و از شما چند سؤال درباره مجاهدین خلق بکنم. هرگاه که ما جمع می‌شویم، من از شما درباره مجاهدین خلق سؤال می‌کنم و من این امید را دارم که بتوانیم یک روز از شما پاسخی دریافت کنیم. آیا وزارت‌خارجه آنها را از لیست خارج خواهد کرد؟ اگر از لیست خارج می‌شوند، چه زمانی خواهد بود؟ اگر خارج نمی‌شوند، چه موقع شما تصمیم خواهید گرفت؟

دانیل بنجامین (هماهنگ‌کننده ضدتروریسم در وزارت‌خارجه آمریکا) : من باید بگویم که پاسخ من همان است که آخرین باری بود که همدیگر را چند هفته پیش دیدیم. ما به سرعتی که ممکن است در حال تکمیل کردن بازبینی هستیم که دادگاه استیناف آمریکا دستور داده است.
تا همین اواخر، در 6آوریل ما مطالب جدیدی از سوی وکیل مجاهدین خلق دریافت کردیم و ما در حال بررسی آن هستیم و این‌که هرچه سریع‌تر بتوانیم بسته پیشنهادی خودمان را به وزیر خارجه ارائه می‌کنیم و تصمیم‌گیری صورت خواهد گرفت.

تد پو: در ظرف 6ماه یا یکسال؟ آیا ایده‌ای دارید؟

دانیل بنجامین: من نمی‌توانم تاریخ مشخص بدهم اما من می‌توانم به شما بگویم که کمتر از 6ماه خواهد بود، امیدوارم به‌طور قابل‌توجهی کمتر باشد.

تد پو: در ادامه این موضوع، من مانند بسیاری از اعضا کنگره در بریفینگهای محرمانه درباره این موضوع که از آن مطلع بوده‌ام، شرکت کرده‌ام. آیا ظرف 2ماه گذشته اطلاعات جدیدی ظهور کرده است که به اعضای کنگره درباره این موضوع کمک کند؟ محرمانه یا غیرمحرمانه؟

دانیل بنجامین: همان طوری که گفتم ما اطلاعات جدیدی همین اخیراً در ماه گذشته از خود مجاهدین خلق دریافت کردیم و ما در حال بررسی آن اطلاعات هستیم که ببینیم آیا کمکی به بررسی ما می‌کند.

تد پو: من از بقیه زمانم می‌گذرم، آقای رئیس.

نماینده دن برتون: من معذرت می‌خواهم، من بخشی از سؤال شما را از دست دادم، آقای پو، آیا شما درباره این‌که وزارت‌خارجه ما درباره افرادی که خاکسپاری نشده‌اند چه کاری صورت می‌دهد سؤال کردید؟ آیا شما از آن‌چه که قبل از این پرسیده شد اطلاعی دارید؟ منظورم این است اگر آن افرادی که مدتی پیش کشته شده‌اند و این‌که به هر دلیلی به آنها رسیدگی مناسب نمی‌شود. به نظر می‌رسد که از آن‌جایی که ما حامی قوی عراق و دولت عراق هستیم، ما باید هر کاری از دستمان برمی‌آید بکنیم که مطمئن شویم بلافاصله اقدامی درباره آن صورت می‌گیرد.

دانیل بنجامین: من کاملاً با شما موافق هستم و به‌محض این‌که من به وزارت‌خارجه برگردم، من با همکارانم در بخش خاور نزدیک صحبت خواهم کرد.

دن برتون: آیا شما من و آقای پو و دیگران را در این زیرکمیته درباره آن مطلع خواهید کرد؟

دانیل بنجامین: مطمئناً.[Posted comments0]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©