Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Monday 15 October 2018
جستجو
اقتصادی
مواضع و بیانیه
اجتماعی
سیاسی و نظامی
گفتگو - شنیداری/دیداری/ن.شتاری
برداشت و تحلیل
خبر و گزارش
صفحه نخست

خبر

* اردوگاه اشرف در عراق بار ديگر هدف راکت قرار گرفت  رادیو فردا

* سه بیانیه یونامی، اشتون و کلینتون پیرامون یادداشت تفاهم مارتین کوبلر با دولت عراق برای جابجایی   همبستگی ملی

* باهنر: رئیس جمهور نباید بگوید من مجلس تعیین می‌کنم  خبر آن لاین

* جلسه استماع در زیرکمیته ضدتروریسم درکنگره آمریکا در مورد حذف نام سازمان مجاهدین از لیست تروریستی آمریکا  مجاهدین

* بیانیه مطبوعاتی استراون استیونسون رئیس هیأت رسمی پارلمان اتحادیه اروپا در سفر به عراق  مجاهدین

* بخش هایی از سلسله نوشتار «رهروان مهر و كين» - مصدق  رادیو فردا

* سوت پایان برای احمدی‌نژاد؟  بی بی سی

* مصاحبه خواندنی احمدخاتمی با «شما»  تابناک

* وزیر دفاع اسرائیل: ایران به ما و همسایگانش حمله نمی کند  بی بی سی

* «طرح آمریکا برای جابجایی ساکنان اردوگاه اشرف»  رادیو فردا

* جایگاه فرا قوه​ای مجمع تشخیص مصلحت نظام  خبر آن لاین

* افشای گزارش ویژه وزیر اطلاعات به خامنه ای و نقش آن درافزایش بحرانهای درون حکومت   خبرنگاران سبز

* اروپا آمادگی خود جهت میانجیگری برای انتقال ساکنان اشرف به کانادا را اعلام می‌کند  مجاهدین

* آمریکا غنی سازی در ایران را می پذیرد  برنا

* تاملي بر معوقات بانكي  دنیای اقتصاد

* حسين فدايي : قدري تأمل كنيم كه در زمين بازي دشمنان بازي نكنيم  جام جم

* تذکرصریح ذوالنور به احمدی نژاد  خبر آن لاین

* روابط بغداد - تهران وارد فاز جديدي مي شود  ایرنا

* مصباح‌يزدي: ولايت فقيه اعتبار قانون اساسي است  ایسنا

* زماني براي حاشيه  مردم سالاری

* نقش اتحادیه های بین المللی کارگری در حمایت از کارگران ایران  رادیو فردا

* تست برنامه ۰۱  علی ناظر

* تست ششم عنوان  علی ناظر

* تست برنامه  علی ناظرتذکرصریح ذوالنور به احمدی نژاد
[ خبر آن لاین]
[منبع: خبر آنلاین، 13 اردیبهشت 1390]


جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه انتقادات صریحی را خطاب به رئیس جمهور و برخی از اعضای تیم همراه او وارد کرد.

به گزارش «خبرآنلاین» از قم، حجت الاسلام مجتبی ذالنور، شامگاه دوشنبه در سلسله نشست های سیاست روحانی در مدرسه علمیه صدوقی قم، در سخنانی که با موضوع تبیین شخصیتی مقام معظم رهبری مشخص شده بود، پس از بیان سخنانی در مورد شخصیت رهبر انقلاب، انتقادات صریحی را خطاب به محمود احمدی نژاد و تیم همراه او وارد کرد.

وی افزود: دوستانه خدمت احمدی نژاد عرض می کنم، که ایشان در عبارات شان هم تجدید نظر کنند؛ این که می آیند و می گویند من ثابت می کنم رابطه من و مقام معظم رهبری، رابطه پدر و فرزندی است، معتقدم این سخن ولو این که این طور هم باشد، اشتباه است؛ چرا که در روایات و احکام اسلامی داریم که ممکن است پدر یک فرد، او را امر به شرک کند و به همین دلیل نباید از او تبعیت کرد. ممکن است پدر اشتباه کند و طبق احکام اسلام، باید مخالف او حرکت کرد؛ حال باید پرسید این که آقای احمدی نژاد که می گویند رابطه من با مقام معظم رهبری رابطه پدر و فرزندی است، یعنی چه؟ 

وی افزود: باید گفت که رابطه با رهبر معظم انقلاب باید رابطه امام و مأموم باشد؛ این رابطه، رابطه مطیع و مطاع، رابطه مقلد و مقلد است؛ این حرف ها یعنی چه که رابطه ام با رهبری رابطه پدر و فرزندی است؟؛ این حرف ها معنی ندارد. این حرف، حرفی انحرافی است. 

ذالنور افزود: توقع داریم احمدی نژاد موضع ش را شفاف تر بیان کند؛ رابطه پدر و فرزندی یعنی چه؟؛ مقام معظم رهبری، ولی حاکم است، او نائب امام زمان(عج) است و بدون امر او، نه رئیس جمهور و نه هیچ کس دیگر مشروعیت ندارد.

وی گفت: اگر اذن و رضایت ولی حاکم نباشد، عمل آن فرد حرام است، حتی اگر عمل واجب انجام دهد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، گفت: معنی ولایت را باید با حب و جان قبول کرد و از این عبارات دو پهلو مانند این که رابطه ام با رهبری رابطه ای پدر و فرزندی است، اجتناب کرد؛ البته من نمی گویم که احمدی نژاد نظر و مقصود خاصی داشته است که این حرف ها را می زند، ولی به هر حال باید عبارات خود را درست کند و بگوید ولی امر، نائب امام زمان(عج) است، که مشروعیت همه ارکان نظام با اوست. 

وی در پاسخ به سؤال یکی از طلاب مبنی بر این که در زمان آغاز به کار دولت دهم که آقای احمدی نژاد مشایی را به عنوان معاون اول معرفی کرد و بعد جریانات پس از آن پیش آمد و متعاقب آن برخی احمدی نژاد را خطری انحرافی دانستند، اما شما آن موقع گفتید نه و این کار احمدی نژاد تنها یک کار غلط در کار اوست، آیا هنوز هم سر حرف خود هستید؟، گفت: هنوز هم سر این حرف خود هستم. 

ذالنور گفت: با دکتر کواکبیان در دانشگاه شاهد مناظره داشتم و او 8 ایراد از احمدی نژاد گرفت که یکی از آن ها مسئله مشایی بود و باز گفت تمام این موارد در تضاد با رهبری و امام و انقلاب است، که بنده در پاسخ به او گفتم من همه این موارد را قبول دارم اما باید پرسید که احمدی نژاد را با چه کسی مقایسه می کنید؟ 

وی افزود: یا این که باید گفت این که نمره احمدی نژاد 20 است و شده 18؛ ما نارحت هستیم؛ چرا کسی که شب و روز کار می کند و زحمت می کشد، باید این کارها را بکند، این قابل قبول نیست ما ناراحت هستیم و دعا می کنیم این کارها رفع شود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: حالت دوم این است که احمدی نژاد را با کاندیداهای دیگر چون موسوی و کروبی مقایسه کنید؛ حوادث بعد از انتخابات نشان داد اگر احمدی نژاد 50ضعف دارد، آن ها هزاران ضعف دارند.

وی گفت: حوادث بعد از انتخابات نشان داد که اگر ما بازهم به انتخابات برگردیم، باز هم به احمدی نژاد رأی می دهیم؛ البته یعنی ما دیروز نمی دانستیم که آقای احمدی  نژاد این جور می شود، ولی با تمام این احوال که امرو این علم را نسبت به او پیدا کردیم، اگر باز هم برگردیم به انتخابات به احمدی نژاد رأی می دهیم، چون گزینه دیگری وجود ندارد که بخواهیم آن کار را کنیم؛ مگر غیر از این است؟؛ شما می خواهید به کروبی و موسوی رأی دهید که بهتر شود؟؛ تجربه نشان داده است که غیر از این است؛ بنابراین هیچ خلاف تکلیفی اتفاق افتاده و درست هم بوده که شما به احمدی نژاد رأی دادید. چرا که آن ها صریحا مقابل انقلاب و ولایت فقیه ایستادند. 

ذوالنور تصریح کرد: احمدی نژاد بعد از 2سال ممکن است یک لغزشی نشان دهد، اما آن ها از همان ابتدا، موضع مخالفت با ولایت فقیه داشتند.

http://www.khabaronline.ir/news-148399.aspx

 

/بخش پایانی سخنرانی حجت الاسلام مجتبی ذوالنور/

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه: قهر، اخم، ناز و شروط با ولایت مداری خیلی فاصله دارد

سیاست > چهره ها  - جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: مقام معظم رهبری حمایت عام خود را از رئیس جمهور بردارد، او طاغوت می شود.

بخش اول سخنان جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه

به آقای احمدی نژاد ایرادهای اساسی داریم  

مقام معظم رهبری حمایت عام خود را از رئیس جمهور بردارد، او طاغوت می شود   

ولایت مداری و تبعیت از رهبری این نیست که هر جا رهبری خواسته‌ام را تأیید کنند من مطیع باشم 

در چند روز گذشته چه قدر پیش آقای احمدی نژاد رفتند و...  

تردیدی نداریم که محبت آقای احمدی نژاد به مشایی غیرعادی، افراطی و انحرافی است 

مشایی که حجت الهی نیست که اگر از او عبور کردیم از دین خدا کنار برویم 

مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان ضمن حمایت از دولت، دو کد دادند که نباید فراموش شود  

آقای احمدی نژاد خودش گفت من حلال نمی کنم آن حزب اللهی هایی که گفتند من شرط و شروط گذاشتم  

اصلاح طلبان تلاش می کنند که قدرت را در اختیار بگیرند

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور، شامگاه دوشنبه در سلسله نشست های «سیاست روحانی» در مدرسه علمیه صدوقی قم ضمن مقایسه دولت محمود احمدی نژاد با دولت سید محمد خاتمی با بیان اینکه اگر دولت آقای احمدی نژاد را با دولت های گذشته مانند دولت آقای خاتمی مقایسه کنید باید مثالی بیان کنم افزود: برای مثال اگر فرض بگیریم هدف انقلاب این است که از تهران به مشهد برود و ماشین انقلاب باید این مسیر را طی کند؛ آقای احمدی نژاد تا به حال در این ماشین انقلاب، خوب حرکت کرده؛ قبول داریم جاده خاکی و انحرافی رفته، ایست پلیس را توجه نکرده، سرعت غیر مجاز و توقف غیر مجاز داشته، چراغ قرمز را رد کرده، ویراژ داده و ...، قبول داریم که این انحرافات و اتفاقات اتفاق افتاده، ولی با همه این ها در اصول کلی در مسیر انقلاب، نزدیک ترین فرد بوده است؛ اگر به سمت خود مشهد حرکت نمی کرده، به دو رو بر مشهد رفته است؛ اما اگر دولت آقای خاتمی و یا هر کدام از این دو گزینه کاندیداها [در انتخابات ریاست جمهوری دهم]، فرمان ماشین انقلاب را به دست می گرفتند، ماشین انقلاب را به سمت شهر دیگری می بردند. اصلا جهت جای دیگری بود؛ ما باید مقایسه درست داشته باشیم و ببینیم با چه چیزی احمدی نژاد را می سنجیم.  

به آقای احمدی نژاد ایراد هایی اساسی داریم
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: به آقای احمدی نژاد ایراد داریم که ایراد هایی اساسی هم هست و جزئی نیست اما باید در این زمینه مشی و رفتار خود را با رهبر معظم انقلاب بسنجیم.

وی افزود: البته مقام معظم رهبری همواره از همه دولت ها حمایت کرده اند، اما در سخنرانی های اخیرشان آقا فرمودند فرد برای ما ملاک نیست، اعمال فرد، کردار فرد، رفتار فرد و عملکرد فرد، برای ما ملاک است؛ حضرت امام(ره) هم از بنی صدر حمایت می کرد. 

مقام معظم رهبری حمایت عام خود را از رئیس جمهور بردارد، او می شود طاغوت
ذوالنور گفت: اگر مقام معظم رهبری حمایت عام خود را از رئیس جمهور بردارد، او حق تصرف در امور را ندارد و می شود طاغوت؛ چرا که خود امام خمینی(ره) این را فرموده است؛ اگر حضرت امام این را فرموده اند که امضای ولی فقیه در تنفیذ یک دولتی شرط است، قطعا در استمرار آن و در جزء کارها هم همین طور است.  

ولایت مداری و تبعیت از حرف رهبری این نیست که هر جا رهبری خواسته من را تأیید کنند من مطیع باشم
وی افزود: اگر مقام معظم رهبری، نسبت به کارهای دولت نظری داشتند و کسی آن را تمکین نکند این جا در حقیقت در جایگاه طاغوت است، این جا با ولایت مداری معنی پیدا نمی کند. لذا ما ایراد جدی داریم؛ ولایت مداری و تبعیت از حرف رهبری این نیست که هر جا رهبری حرف و خواسته من، و چیزی را که من اعتقاد دارم آن را تأیید کنند و من هم کارم را انجام دهم، و هرجا جور دیگری شد، عمل من چیز دیگری باشد. اگر این گونه باشد که باید گفت اطاعت از خود است نه اطاعت از رهبری؛ اطاعت از رهبری این است که اگر ولی حاکم نظری دارند که 180 درجه با نظر بنده مخالف است نه با اخم و قهر، بلکه با خشنودی و رضای دل و رغبت، حرف خود را زیرپا له کنم و حرف رهبری را عمل کنم؛ معنی ولایت مداری این است.

در چند روز گذشته چه قدر پیش آقای احمدی نژاد رفتند و...
به گزارش خبرآنلاین، وی تصریح کرد: قهر و اخم و ناز و شروط و این ها، با ولایت مداری خیلی فاصله دارد؛ نه رییس جمهور خداست، نه پیامبر و امام معصوم و نه ولی فقیه است، تا در مسیر و نزدیک به مسیر حرکت می کند به همان تناسب حمایت می شود و اگر کج رفت، مسیر جدا می شود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در این چند روز گذشته چه قدر پیش آقای احمدی نژاد رفتند و هیچ کس نگفت شما کار درستی می کنید، همه ایشان را مذمت کردند، بنابراین، انقلاب، نظام و رهبری با کس عهد اخوت ندارد، ملاک و شاخص ولایت است.

وی گفت: ممکن است کسی تا آخر راه را درست برود و کسی هم وسط راه، مسیر خود را کج کرده و از راه اصلی خارج شود؛ بنابراین ما حال فعلی افراد را می بینیم. اگر کسی تا دیروز خوب عمل می کرد، دستش درد نکند، اما اگر کسی که هنوز گازی به ماشین خود نداده و مسیرش را مشخص نکرده که نباید به او اطمینان کرد؛ لذا ما باید مصالح کل را ببینیم و به تناسب وضعیت تصمیم بگیریم و عمل کنیم.

ذوالنور خاطرنشان کرد: البته ممکن است حالا برخی بیایند و حرف بزنند و بگویند ما از سال ها پیش نمی گفتیم که احمدی نژاد این جور است و آن جور؟؛ خوب قبول، اما شما که گفتید چه کردید؟ آیا پشت سر رهبری حرکت کردید؟ آیا آمدید و گفتید احمدی نژاد را می کوبیم برای دفاع از رهبری؟ و آیا آمدید با کسانی که پرچم مرگ بر اصل ولایت فقیه را در دست داشتند و این شعار را می دادند، از آن ها حمایت کردید؟؛ شما که هزار درجه جلوتر و بیشتر در مخالفت با ولایت فقیه از او حرکت کردید.

وی افزود: شما چه مسیری را انتخاب کردید که امروز می آیید و می گویید مگر ما از اول نمی گفتیم احمدی نژاد انحرافی است؟؛ شما از همان اول گفتید احمدی نژاد فلان است، ولی خودتان صد برابر آن طرف تر حرکت کردید؛ برای چه کسی این حرف ها را می زنید و گذشته «ما گفتیم» خودتان را به رخ می کشند؟؛ شما که رفتید از موسوی و کروبی و سران فتنه حمایت کردید. 

تردیدی نداریم که محبت آقای احمدی نژاد به مشایی غیرعادی، افراطی و انحرافی است
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به این سؤال که منظور شما از سخن چند روز پیش تان مبنی بر این که رئیس جمهور اصلی در شرایط فعلی آقای مشایی است، چه بود، گفت: ما تردیدی نداریم که محبت آقای احمدی نژاد به مشایی یک محبت غیرعادی، افراطی و انحرافی است.

عالم و آدم در مقابل مشایی موضع گرفتند اما احمدی نژاد حمایت کرد
وی افزود: عالم و آدم در مقابل مشایی موضع گرفتند اما احمدی نژاد حمایت کرد، در حالی که به نظر من هزینه و سود باید تناسب داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین، ذوالنور گفت: مشایی که حجت الهی نیست که اگر از او عبور کردیم از دین خدا کنار برویم.

وی افزود: مشایی کسی است که از اولی که بحثش مطرح شده است چیزی جز خسارت و زیان برای نظام و انقلاب نداشته است. مراجع ما مسئله دار شدند؛ دوست داران نظام و انقلاب دلخون شدند؛ شخصیت های ما هزینه شدند اما مشایی سر جایش ماند؛ دشمن شاد و بهانه ای برای تخریب دولت شد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: باید پرسید که چقدر باید برای یک نفر هزینه داد؟ چه اتفاقی افتاده است؟؛ آقای احمدی نژاد می فرمایند مشایی قله ای است عظیم که قابل درک نیست، و بسیاری نمی توانند آن را درک کنند؛ باید پرسید مگر مشایی از دماغ فیل افتاده؟ از کجا آمده؟ چی از این مشایی دیده ای؟ جز ارتباط با جن گیرها و فال بین ها و طالع بین ها و آیینه بین ها و مرتاض‌ها و ... و بعد هم بیاید یک پیشگویی هایی بلغور کند؛ آقای احمدی نژاد هم فکر کند ایشان یک حجت الهی است، ایشان نماینده امام زمان(عج) بر روی زمین است، ایشان رابطه خدای متعال با زمین و واسطه فیض الهی است؛ این تلقی ها، تلقی های انحرافی است.  

آیا تردید داریم که در اداره کشور، نظر مشایی ملاک مدیریت کشور می شود؟
وی تأکید کرد: اگر احمدی نژاد در موضوع مشایی یک علاقه افراطی به او دارند، آیا تردید داریم که در اداره کشور، نظر مشایی ملاک مدیریت کشور می شود؟؛ این اتفاق امروز اتفاق افتاده و در جابه جایی ها، عزل و نصب ها و... این را می بینیم.

ذوالنور گفت: البته این حرف من که در  حال حاضر رئیس جمهور اصلی مشایی است، حرفی بود که در جلسه خصوصی زدم ولی رسانه ای اش کردند؛ ولی واقعیتی است که نمی شود آن را انکار کرد.  

اگر آقای احمدی نژاد محبت مشایی را از دلش خارج کند...

وی ابراز داشت: اگر آقای احمدی نژاد محبت مشایی را از دلش خارج کند، یقین بدانید فضای عملکردی احمدی نژاد متفاوت از گذشته خواهد شد ولی متأسفانه این اتفاقات هست.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، با تشبیه مشایی به مهاجرانی در دولت سید محمد خاتمی هم گفت: وقتی تحصن طلاب قم در مسجد اعظم قم علیه مهاجرانی وزیر ارشاد دولت آقای خاتمی بود، آقای خاتمی در صحبت تلفنی با آیت الله مشگینی، گفت مشکل این ها مهاجرانی نیست، چرا که مهاجرانی مجری سیاست های فرهنگی من است، مشکل من هستم و من استعفا می دهم؛ امروز هم آقای مشایی نقش آقای مهاجرانی در دولت آقای خاتمی را برای آقای احمدی نژاد دارد.

مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان ضمن حمایت از دولت، دو کد دادند که نباید فراموش شود
وی در پاسخ به این سؤال که چقدر اخبار ضد و نقیض هفته های گذشته پیرامون وزیر اطلاعات و عملکردهای آقای احمدی نژاد صحت دارد، گفت: با همه این احوالات و اخبار ضد و نقیض می بینیم که فضای جامعه به مسیر اصلی خودش بازگشته و ما امیدواریم که این مسائل دیگر تکرار نشود، چرا که این اتفاقات جامعه را مضطرب می کند.

ذوالنور افزود: آقا هم در فرمایشات اخیرشان ضمن حمایت از دولت، دو کد، دادند که نباید فراموش شود؛ اول این که گفتند ما از اشخاص حمایت نمی کنیم از عملکردها حمایت می کنیم و دیگر این که کارهایی که دشمن را شاد و دوستنان را ناراحت می کند، باید از آن ها دوری کرد. 

شرط و شروط آقای احمدی نژاد برای بازگشت به محل کار صحت دارد؟
وی در پاسخ به سؤال یکی از طلاب مبنی بر این که چقدر شرط و شروط هایی که گفته می شود آقای احمدی نژاد برای بازگشت به محل کار گذاشتند، صحت دارد؟، اظهار داشت: آقای احمدی نژاد خودش گفت من حلال نمی کنم آن حزب اللهی هایی که گفتند من شرط و شروط گذاشتم؛ وقتی خودشان این طور گفتند، پس  چرا ما اصرار کنیم که باز هم چنین چیزی را مطرح کنیم.

جانشین نماینده ولی فقه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به  سؤال طلبه دیگری مبنی بر این که چقدر ارتباط تیم آقای احمدی نژاد با افراد خاصی که گفته می شود توانایی های خاصی دارند، صحت دارد؟، گفت: فردی مانند یعقوبی یک فرزند شهید است که مانند برخی از مرتاض ها توانمندی هایی دارد؛ البته بعضی حرف ها، انعکاسش به صلاح جامعه نیست، و از این رو انعکاس این سخن من شرعا اشکال دارد حال شما طلبه ها محرم اسرار سر نظام هستید. 

«سخنان حجت الاسلام و المسلمین ذالنور در این قسمت به درخواست خود ایشان که گفت رسانه ای نشود منتشر نمی شود»
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آقای مصباح یزدی از همان ابتدا گفتند که این ها سر سوزنی به روحانیت، مرجعیت و ولایت و رهبری اعتقادی ندارد.

خدا آقای احمدی نژاد را از دست این ها نجات دهد!
وی با بیان این که امروزه جریان خرافی انحرافی و شیادی به هم گره خورده است، گفت: این که می گوییم خدا آقای احمدی نژاد را از دست این ها نجات دهد، دعایی است که شما طلبه ها هم باید سر نماز خود این را بگویید.

ذوالنور در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که چرا شما گفتید که جمعیت سبزها از نمازجمعه ای ها بیشتر است و باز گفتید که جمعیت نمازجمعه ها تکراری است؟ گفت: این ها کذب محض است؛ من یک کلمه از این سخنان را جایی نگفتم؛ چند تا از این سایت های منحرف مانند کلمه و ... و سایت هایی که به جنبش 3 بز معروف اند، این ها را منتشر کردند و من یک کلمه در این باره نگفتم. 

اصلاح طلبان تلاش می کنند که قدرت را در اختیار بگیرند
به گزارش خبرآنلاین، وی در پاسخ به این سؤال که به نظر شما آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی و سرنوشت اصلاح طلبان به کجا خواهد رسید، گفت: اصلاح طلبان تلاش می کنند که قدرت را در اختیار بگیرند، اما باید قبول کرد که امروز فضای جامعه اقبالی به آن ها ندارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که اصلاح طلبان شگردهایی را اتخاذ می کنند، گفت: اولین شگرد آن ها این است که یک سری از آدم هایی از آن جنس، که سوخته نیستند را بیاورند و دیگر این که آدم های معروف جریان خود را که تندی و افراطی هم نداشتند، در شهرهایی که کاندیدای جاندار حزب اللهی نداشت، سرمایه گذاری کنند؛ البته برخی از بزگان را نیز ترغیب می کنند که شما بیایید و سرلیست ما شوید. اما در یک کلام می توان گفت که فضای جامعه فضایی انزجاری نسبت به آن هاست

وی در مورد فعالیت انتخاباتی اصولگرایان برای انتخابات مجلس هم گفت: اصولگرایان هم کار می کنند ولی هنوز ائتلاف جدی بین اصولگرایان اتفاق نیفتاده است.

ذوالنور در مورد تحولات اخیر خاورمیانه هم گفت: منشأ تحولات منطقه و بیداری اسلامی، جمهوری اسلامی است که روز به روز پایه های جمهوری اسلامی محکم تر می کند.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص موضوع بحرین و مشابه آن کارهای مختلفی انجام دادیم و از جمله آن ها تقویت بعد رسانه ای این تحولات است، چرا که مهمترین مظلومیت جریانات اسلام گرا، سانسور رسانه ای است؛ جمهوری اسلامی با ظرفیت العالم، الکوثر، جام جم و سحر برای انعکاس این تحولات تلاش می کند. 

جریان انحرافی در دولت اعتقادی به بیداری اسلامی ندارد
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: البته دولت در این زمینه ضعیف عمل می کند اما نظام با کلیت این کارها موافق است، چون جریان انحرافی در دولت اعتقادی به بیداری اسلامی ندارد و به جای واژه بیداری اسلامی، واژه بیداری ملت ها را به کار می برد؛ لذا خیلی جریان انحرافی دل به این موضوع نمی دهند اتفاقات می افتد.

وی در پاسخ به این سؤال که نظر شما راجع به مستند ظهور نزدیک است، چیست؟، هم گفت: تا کنون نقدهای زیادی به ویژه در حوزه علمیه نسبت به این فیلم شده است و من وارد نقد این مستند نمی شوم.

ذوالنور در مورد تبیین شخصیتی رهبر انقلاب هم گفت: مقام معظم رهبری شخصیتی جامع هستند که اگر در هر زمینه ای وارد شوند، حرفی برای گفتن دارند.

وی افزود: مقام معظم رهبری اگر وارد گود اجرا شوند، مانند این است که تمام عمر خود را در کارهای اجرایی گذرانده اند؛ اگر وارد امور فکری و برنامه های راهبردی و تفکرات کلان می شوند، شما فکر می کنید که اصلا رشته تخصصی شان همین بوده است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: در عین آن صلابت و عظمت و جایگاه رفیعی که مقام معظم رهبری دارند، من فکر می کنم، مردمی تر از مقام معظم رهبری، نظام ما به خود ندیده است؛ البته نمی خواهم امام خمینی(ره) را بگویم نه؛ ولی حضرت امام(ره) با وضعیت سنی که داشتند و مراقبت هایی که باید از ایشان می شد، شرایط شان، غیر از مقام معظم رهبری بود.

وی افزود: من سراغ ندارم، هیچ شخصیتی را در این کشور که به جامعیت مقام معظم رهبری در بعد مردم شناسی، شخصیت شناسی، ارتباط با افراد و قدرت تعامل و رابطه بر قرار کردن، سراغ داشته باشیم؛ برای مثال وقتی مقام معظم رهبری به یک جایی مانند نمایشگاه کتابی می رود و فرزند یک شخصیت علمی را می بیند و او خود را به مقام معظم رهبری معرفی می کند، مقام معظم رهبری از خصوصیات و ویژگی های پدرش برای او می گوید و این تا حدی است که ممکن است، اطلاعات مقام معظم رهبری از فرزند آن شخصیت بیشتر باشد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در تشریح بعد علمی مقام معظم رهبری هم گفت: اگر مقام معظم رهبری، ضعفی در این زمینه داشتند، مارهای خوش خط و خال که تعبیر حضرت امام(ره) در حوزه لانه کرده بودند، فضای حوزه را فضای دیگری می کردند.

به گزارش خبرآنلاین، وی افزود: شهید محلاتی از قول امام راحل می فرمودند، قم شده مرکز ضد انقلاب و هر کسی که از انقلاب می ماند می آید و دفتر دستکی درست می کند.

ذوالنور گفت: کسانی که در درس آیت الله العظمی بروجردی(ره) در کنار مقام معظم رهبری می نشستند بعد علمی مقام معظم رهبری را تشخیص می دادند. برای مثال من در سال های اول رهبری مقام معظم رهبری، از دو لب مبارک مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی(ره) شنیدم که می گفت، کفایه ای که آیت الله خامنه ای از 20سال پیش تدریس می کردند از همان زمان مجتهد مسلم بودند؛ این تعابیر معنی دارد.

وی گفت: شخصیت های مختلف علمی، مقام معظم رهبری را قبول داشتند؛ برای مثال اگر در زمان حضرت امام(ره) نظام دچار مشکلی می شد، کسی که بیشترین نقش را در حل مشکل نظام با علما و مراجع تقلید داشت، مقام معظم رهبری بود؛ نماینده حضرت امام(ره) به حضور مراجع ایشان بود، چون مقام معظم رهبری را به عنوان یک روحانی امروزی و مقید به آداب سنتی حوزه، قبول داشتند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی(ره) برای هر سفری که مقام معظم رهبری می رفتند، قربانی نذر می کردند در حالی که این کار را برای هیچ کس حتی فرزندان خودشان نمی کردند.

وی ادامه داد: تسلط ایشان در زمان اوایل رهبری به مسائل به گونه ای بود که همگان را مبهوت می کرد.

ذوالنور تصریح کرد: شرایط دوران ایشان بسیار پیچیده تر از دوران امام(ره) بود، ولی شما هیچ ضعفی از دوران رهبری ایشان ندیدید.

وی ابراز داشت: شما می بینید توطئه های رنگارنگی در طول رهبری ایشان، رخ می دهد اما مشکلی پیش نمی آید، چون انقلاب، سکانداری چون مقام معظم رهبری داشت.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قدرت مدیریت بحران مقام معظم رهبری بی نظیر است به گونه ای که بزرگترین تهدیدها را تبدیل به بهترین فرصت ها برای انقلاب کرد.

وی با بیان این که شخصیت مقام معظم رهبری، شخصیت ویژه ای است، گفت: امروز جهان اسلام شیفته شخصیت مقام معظم رهبری است و نمونه آن این است که خطبه مقام معظم رهبری به زبان عربی در یک روز 7بار در میدان التحریر مصر برای انقلابیون پخش شد و حتی یکی از اخوان المسلمین گفت این خطبه یک شور و حرارت خاصی را به انقلابیون مصری داد.

ذوالنور گفت: اگر وجود مقام معظم رهبری و تدبیر و مدیریت ایشان نبود، تا به حال هزار بار انقلاب را از مسیر اصلی خارج و دولت مردان آن را به مسیر انحراف کشانده بودند و این مقام معظم رهبری بودن د که با سکانداری شان این انقلاب را پیش بردند.

مطالب مرتبط

·                     تذکرصریح ذوالنور به احمدی نژاد:رابطه با رهبرمعظم انقلاب باید رابطه امام و مأموم باشد نه پدر و فرزندی

·                     جامعه اسلامی دانشجویان: اجازه نمی‌دهیم جریان‌های ناسالم احمدی نژاد را مصادره کنند

·                     کیهان خطاب به احمدی نژاد: احتمال نمی دهید برخی اطرافیانتان، وقایع اخیر را به شما تحمیل کرده باشند؟

·                     احمدی نژاد: دلایل دورکاری و خانه‌نشینی چندروزه ام را در دلم نگه می‌دارم

·                     اظهارات ابراهیم فیاض درگفتگو با خبرآنلاین در باره مکتب ایرانی ودیدگاههای احمدی نژاد و مشایی

·                     ضرغامی به نقل از احمدینژاد: رابطه رهبرانقلاب و من پدر و فرزندی است؛ دشمنان آب در هاون می‌کوبند

·                     جزئیات دیدارشب گذشته نماینگان و رئیس جمهور/اظهارت احمدینژاد درباره رگههای انحرافی در نظام

·                     50 پرسش از مرتضی نبوی درباره اصولگرایان تجدیدنظرطلب، ترکیب مجلس نهم، ادعای توطئه در مجمع تشخیص و ...

 

 [Posted comments0]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©