Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Friday 3 February 2023
HOME
NEWS
ANALYSIS
INTERVIEW
POLITICS
SOCIAL
STATEMENTS
ECONOMY
SEARCH

������ ��������


تناقض در پیام
[ علی ناظر]
[Source: سایت بحران]


در مراسم گرامیداشت جانباختگان 19 فروردین 90، خانم رجوی و برخی از اعضای شورای ملی مقاومت از جمله آقای هزارخانی سخنانی ایراد کرده اند.

خانم مریم رجوی گفته اند:

«بااین‌همه، از روز اول در اشرف به جانشین نیروهای چندملیتی و نمایندگان دولت و سفارت آمریکا گفتند 2روز قبل از حمله هم به سازمان ملل و آمریکاییها گفتند؛ که ما اصراری در ماندن در عراق نداریم و همین الآن می‌تواند هواپیما بیاورد و همه ساکنان اشرف را به آمریکا که سلاحهایشان را گرفته و یا به اروپا بیاورند. هزینه هواپیما را هم خودمان می‌دهیم. اما تا همین الآن حتی یک بیمار را هم نتوانسته‌اند منتقل کند.

این را هم که قبلاً گفتیم و خود من اعلام کردم که قبل از هرکجا حاضریم و ترجیح می‌دهیم به وطن خودمان یعنی ایران برویم، به شرط امنیت و آزادی بیان و فعالیت سیاسی و تضمین آن از جانب شورای امنیت و ارگانها بین‌المللی و قبول و اعلام این امر از جانب ولی‌فقیه ارتجاع با اسم و امضای خودش.»

آقای منوچهر هزارخانی پیام داده اند:

«اشرفی ها تا به حال خودشان اصرار داشتند در شهری که با دستهای خودشان ساخته اند، بمانند. از این پس، اما، ولو به هر دلیل نخواهند، مجبورند آن جا بمانند و از شهرشان دفاع کنند، زیرا نوری مالکی و گله مزدورانش، به نیابت از جانب خامنه ای آنها را در همان جا به جنگ طلبیده اند. این همان موقعیت تازه یی است که جنایت اخیر مالکی و مزدورانش ایجاد کرده و به ضرورت یک بعد عراقی به مبارزه اشرفیها می دهد. تفصیلش باشد برای بعد.»

 

آنچه در این دو پیام دیده می شود تناقض در موضع است.

اگر بقول آقای هزارخانی دیگر « مجبورند آن جا بمانند و از شهرشان دفاع کنند»، صحبت خانم رجوی که « همین الآن می‌تواند هواپیما بیاورد و همه ساکنان اشرف را به آمریکا که سلاحهایشان را گرفته و یا به اروپا بیاورند.» یک پُز سیاسی خواهد بود. اگر سخن خانم رجوی محتوایی است، و اراده ای در عملی کردن این پیام است، صحبت آقای هزارخانی روند به سرانجام رساندن آنچه مریم رجوی می گوید را مخدوش می کند.

در این لحظات تار و پرتلاطم، لازم است که کلیه عناصر تصمیم گیرنده و مطرح، یک  موضع هماهنگ مشخص و شفاف بگیرند.

 

علی ناظر

23 فروردین 1390

[Posted comments]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©