Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Friday 16 November 2018
جستجو
اقتصادی
مواضع و بیانیه
اجتماعی
سیاسی و نظامی
گفتگو - شنیداری/دیداری/ن.شتاری
برداشت و تحلیل
خبر و گزارش
صفحه نخست

خبر

* اردوگاه اشرف در عراق بار ديگر هدف راکت قرار گرفت  رادیو فردا

* سه بیانیه یونامی، اشتون و کلینتون پیرامون یادداشت تفاهم مارتین کوبلر با دولت عراق برای جابجایی   همبستگی ملی

* باهنر: رئیس جمهور نباید بگوید من مجلس تعیین می‌کنم  خبر آن لاین

* جلسه استماع در زیرکمیته ضدتروریسم درکنگره آمریکا در مورد حذف نام سازمان مجاهدین از لیست تروریستی آمریکا  مجاهدین

* بیانیه مطبوعاتی استراون استیونسون رئیس هیأت رسمی پارلمان اتحادیه اروپا در سفر به عراق  مجاهدین

* بخش هایی از سلسله نوشتار «رهروان مهر و كين» - مصدق  رادیو فردا

* سوت پایان برای احمدی‌نژاد؟  بی بی سی

* مصاحبه خواندنی احمدخاتمی با «شما»  تابناک

* وزیر دفاع اسرائیل: ایران به ما و همسایگانش حمله نمی کند  بی بی سی

* «طرح آمریکا برای جابجایی ساکنان اردوگاه اشرف»  رادیو فردا

* جایگاه فرا قوه​ای مجمع تشخیص مصلحت نظام  خبر آن لاین

* افشای گزارش ویژه وزیر اطلاعات به خامنه ای و نقش آن درافزایش بحرانهای درون حکومت   خبرنگاران سبز

* اروپا آمادگی خود جهت میانجیگری برای انتقال ساکنان اشرف به کانادا را اعلام می‌کند  مجاهدین

* آمریکا غنی سازی در ایران را می پذیرد  برنا

* تاملي بر معوقات بانكي  دنیای اقتصاد

* حسين فدايي : قدري تأمل كنيم كه در زمين بازي دشمنان بازي نكنيم  جام جم

* تذکرصریح ذوالنور به احمدی نژاد  خبر آن لاین

* روابط بغداد - تهران وارد فاز جديدي مي شود  ایرنا

* مصباح‌يزدي: ولايت فقيه اعتبار قانون اساسي است  ایسنا

* زماني براي حاشيه  مردم سالاری

* نقش اتحادیه های بین المللی کارگری در حمایت از کارگران ایران  رادیو فردا

* تست برنامه ۰۱  علی ناظر

* تست ششم عنوان  علی ناظر

* تست برنامه  علی ناظرسه بیانیه یونامی، اشتون و کلینتون پیرامون یادداشت تفاهم مارتین کوبلر با دولت عراق برای جابجایی
[ همبستگی ملی]
[منبع: همبستگی ملی، 5 دی 1390]


بیانیه یونامی: مارتین کوبلر یادداشت تفاهم با دولت عراق برای جابجایی داوطلبانه ساکنان اشرف را امضا میکند

http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=32394:2011-12-26-18-05-34&catid=21:2010-01-17-21-49-36

دوشنبه، ۰۵ دی ۱۳۹۰ / ۲۶ دسامبر ۲۰۱۱

مارتین کوبلر یادداشت تفاهم با دولت عراق برای جابجایی داوطلبانه ساکنان کمپ عراق جدید را امضا میکند

من مایلم برجسته کنم که دولت منحصراً مسئول سلامت و امنیت ساکنان هم در جریان انتقال آنها و هم در محل جدید تا زمانی که کشور را ترک میکنند میباشد

هیأت همیاری ملل متحد برای عراق
دفتر اطلاعات عمومی
مارتین کوبلر یادداشت تفاهم با دولت عراق برای جابجایی داوطلبانه ساکنان کمپ عراق جدید را امضا میکند

بغداد ـ ۲۵دسامبر۲۰۱۱ ـ ملل متحد و دولت عراق امروز یک یادداشت تفاهم (ام او یو) را برای یک راه حل انساندوستانه و مسالمتآمیز در مورد وضعیت ساکنان کمپ عراق جدید (سابقاً اشرف) امضا نمودند.
یادداشت تفاهم از سوی ملل متحد توسط نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد، آقای مارتین کوبلر و از جانب دولت عراق توسط مشاور امنیت ملی نخست وزیر جمهوری عراق، آقای فالح فیاض، به امضا رسید.
نماینده ویژه دبیرکل کوبلر گفت: «دخالت ملل متحد در این موضوع صرفاً از یک منظر بشردوستانه میباشد. ملل متحد بیشترین تلاش خود را به عنوان یک تسهیل کننده بیطرف برای یافتن یک راه حل مسالمت آمیز و پایدار برای مسئله ساکنان کمپ به کار بسته است. یادداشت تفاهم به امنیت عراق و تعهدات بین المللی بشردوستانه و حقوق بشری آن احترام میگذارد و از امنیت و حقوق ساکنان کمپ حفاظت میکند».
وی افزود: «بطور همزمان ساکنان کمپ عراق جدید میباید از قوانین عراق تبعیت نمایند. یادداشت تفاهم از طریق ملاقاتهای مشترک بین ملل متحد و نمایندگان دولت عراق تدوین گردید». یونامی همچنین بطور مفصل با ساکنان کمپ اشرف مشورت نمود.
بطور خلاصه یادداشت تفاهم پروسه ای را مقرر میدارد که براساس آن دولت عراق ساکنان را به یک محل ترانزیت برای یک پروسه تعیین موقعیت پناهندگی توسط کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد منتقل خواهد نمود که یک قدم اول ضروری برای بازاسکان آنها در خارج عراق میباشد. ملل متحد نظارت
۲۴ساعته تا زمان پایان این پروسه را ارائه خواهد نمود. کمیساریای عالی بلافاصله یک تیم را در محل جدید مستقر خواهد کرد تا پروسه تأیید و تعیین تقاضاهای موقعیت پناهندگی را که دریافت کرده است، شروع نماید. یادداشت تفاهم شامل یک تعهد واضح دولت عراق مبنی بر این که سلامت و امنیت ساکنان را در محل جدید تضمین خواهد نمود، میباشد. دولت همچنین به دخالت گسترده وزارت حقوق بشر خودش در طول این پروسه از جمله مقرر کردن یک افسر رابط، متعهد میشود.
نماینده ویژه دبیرکل گفت: «من میخواهم خیلی روشن سازم که این یادداشت تفاهم در مورد انتقال به محل جدید داوطلبانه میباشد و اجرای آن قاطعانه مبتنی بر عملکرد مسالمت آمیز و با حسن نیت همه طرف حسابها میباشد. این به ملل متحد اجازه میدهد که  در این پروسه درگیر بماند».
نماینده ویژه دبیرکل کوبلر اضافه کرد: «من مایلم برجسته کنم که دولت منحصراً مسئول سلامت و امنیت ساکنان هم در جریان انتقال آنها و هم در محل جدید تا زمانی که کشور را ترک میکنند میباشد».
نماینده ویژه دبیرکل کوبلر گفت: «من فراخوان خودم را به کشورهای عضو ملل متحد برای پذیرش ساکنان کمپ در کشورهایشان تکرار میکنم».
نماینده ویژه  قدردانی خود را از دفتر کمیسر عالی حقوقبشر بخاطر حمایت ارزشمند و فعالش به پروسه تسهیل ملل متحد و همچنین به کمیسر عالی پناهندگان برای دخالت تمامعیار و فعالیتهای خستگی ناپذیرش برای تضمین یک راه حل مسالمت آمیز و پایدار برای ساکنان کمپ ابراز داشت».

 

بیانیه کاترین آشتون درباره امضای یادداشت تفاهم درباره کمپ اشرف

دوشنبه، ۰۵ دی ۱۳۹۰ / ۲۶ دسامبر ۲۰۱۱

http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=32393:2011-12-26-17-53-07&catid=21:2010-01-17-21-49-36

اتحادیه اروپا به طور کامل از این توافق حمایت میکند و میخواهد نیت خوب و روح سازنده ای را که توسط تمامی طرفهای درگیر نشان داده شده است، تحسین کند.

امیدوارم که ساکنان کمپ اشرف آماده باشند که شرایط توافقنامه را بپذیرند و من آنها و رهبری شان را تشویق میکنم که در اجرای آن همکاری کامل بعمل آورند.


اتحادیه اروپا
بروکسل،
۲۶ دسامبر ۲۰۱۱
بیانیه نماینده عالی کاترین آشتون درباره امضای یادداشت تفاهم درباره کمپ اشرف
امروز کاترین آشتون، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور امنیت و سیاست خارجی و معاون کمیسیون اظهار داشت:
«من از اطلاع این موضوع که شب گذشته دولت عراق و سازمان ملل متحد یادداشت تفاهمی را امضا کرده اند، که قواعد قابل اجرا جهت انتقال ساکنان کمپ اشرف به یک محل ترانزیت و جهت تسهیل ادامه کار یو ان اچ سی آر جهت تأیید وضعیت آنها و بازگشت یا ریستلمنت (باز اسکان) آنها را مشخص میکند، خوشحال هستم. اتحادیه اروپا به طور کامل از این توافق حمایت میکند و میخواهد نیت خوب و روح سازنده ای را که توسط تمامی طرفهای درگیر نشان داده شده است، تحسین کند.
مایلم به طور مشخص مارتین کوبلر نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل را برای تلاشهای مصرانه او برای رسیدن به این نتیجه امید بخش تحسین کنم. من همیچنین از دولت عراق بخاطر نشان دادن انعطاف لازم از جمله در زمینه زمانبندی، تشکر کنم.
ما روی این حساب میکنیم که مطمئن شویم که این روند به صورتی منظم اجرا شود و از هرگونه خشونت و تحمیل خودداری شود. امنیت ساکنان کمپ تحت مسئولیت آن قرار دارد و ما روی آن حساب میکنیم که از حالا به بعد آنها (دولت عراق) هرگونه تحریکی علیه آنان برحذر نگه دارد.
امیدوارم که ساکنان کمپ اشرف آماده باشند که شرایط توافقنامه را بپذیرند و من آنها و رهبری شان را تشویق میکنم که در اجرای آن همکاری کامل بعمل آورند.
آنها (ساکنان و رهبری کمپ) می بایست در مورد شرایط این توافقنامه و تعهد یونامی و آمریکا برای یک مانیتورینگ قوی مجددا اطمینان داده شوند. با سپاسگزاری از این (مانیتورینگ قوی)، کل جامعه جهانی قادر خواهند بود که تمام پروسه را از نزدیک دنبال نموده و اتحادیه اروپا قصد دارد حمایت خود را از کل توافقنامه اعمال نماید.

وضعیت در اشرف-بیانیه توسط وزیر کلینتون

دوشنبه، ۰۵ دی ۱۳۹۰ / ۲۶ دسامبر ۲۰۱۱

http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=32392:2011-12-26-17-33-08&catid=21:2010-01-17-21-49-36

ما از  متعهد شدن دولت عراق  به این طرح، تشویق شده ایم و انتظار داریم که به مسئولیتهای خودش عمل کند، به ویژه عناصری در یادداشت تفاهم را که سلامت و امنیت ساکنان اشرف را تامین میکند

ما استقبال میکنیم از توافق دولت عراق برای اجازه دادن به سازمان ملل جهت استقرار ناظرانی در این محل جدید بطور ۲۴ساعته و نظارت کردن به انتقال از اشرف به محل جدید.

علاوه بر آن مقامات سفارت آمریکا در بغداد بطور منظم و متعدد  از کمپ دیدار خواهند کرد

 

وضعیت در اشرف

بیانیه توسط وزیر کلینتون

۲۵دسامبر۲۰۱۱

 امروز، سازمان ملل و دولت عراق یک توافقنامه مهم در مورد انتقال موقت و بازاسکان نهایی بیش از ۳۰۰۰تن از ساکنان کمپ اشرف در عراق را امضا کردند.

ما دولت عراق را بخاطر کارش با سفیر کوبلر نماینده ویژه سازمان ملل تحسین میکنیم و از این قدم مهم در راستای یک راه حل انسانی در مورد وضعیت فعلی اشرف استقبال میکنیم.

تلاشهای سازمان ملل از حمایت کامل ما برخوردار است. امضای این یادداشت تفاهم بیانگر پیشرفت قابل ملاحظه ای در مورد این موضوع میباشد و قدمهای ضروری برای دستیابی به یک راه حل مسالمت آمیز و قابل دسترس برای ساکنان اشرف از جمله انتقال موقت آنان به کمپ لیبرتی، یک قرارگاه سابق نظامی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بینالمللی بغداد را ارائه میکند.

در این محل جدید، کمیساریای عالی پناهندگان قادر خواهد بود تعیین استاتوی پناهندگی ساکنان اشرف را انجام دهد که یک قدم ضروری نخستین در راستای بازاسکان به کشورهای سوم است.

ما از تمایل دولت عراق برای متعهد شدن به این طرح تشویق شده ایم و انتظار داریم که به مسئولیتهای خودش عمل کند، به ویژه عناصری در یادداشت تفاهم را که سلامت و امنیت ساکنان اشرف را فراهم میکند. ما استقبال میکنیم از توافق دولت عراق برای اجازه دادن به سازمان ملل جهت استقرار ناظرانی در این محل جدید بطور ۲۴ساعته و نظارت کردن به انتقال از اشرف به محل جدید.
علاوه بر آن مقامات سفارت آمریکا در بغداد بطور منظم و متعدد (از کمپ) دیدار خواهند کرد. ما همچنین استقبال میکنیم از تمایل دولت عراق برای به تعویق انداختن بستن نهایی کمپ اشرف برای اینکه به این طرح زمان برای اجرای آن را بدهد. برای موفقیت این بازاسکان باید همچنین از حمایت کامل ساکنان کمپ برخوردار باشد و ما از آنها میخواهیم که با سازمان ملل برای اجرای این انتقال کار کنند. همه آنهایی که میخواهند ساکنان کمپ اشرف را سالم و امن ببینند، باید با یکدیگر کار کنند تا ببینند که طرح مورد توافق به اجرا گذاشته شود.


سایت وزارت خارجه آمریکا
۲۵دسامبر۲۰۱۱[Posted comments0]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©