Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Tuesday 6 June 2023
HOME
NEWS
ANALYSIS
INTERVIEW
POLITICS
SOCIAL
STATEMENTS
ECONOMY
SEARCH

������������� �����������������


سلام گرگ بی طمع نیست
[ علی ناظر]
[Source: سایت بحران]


از امروز صبح خبرگزاری ها از جمله واشنگتن پست یک ریز گزارش می کنند که احمدی نژاد در مصاحبه ای اعلام کرده که دو اسیر آمریکایی (شین باوئر و جاشوا فتال) را در عرض این هفته بدلایل «بشردوستانه» آزاد خواهد کرد. آمریکا هم آب از دهانش راه افتاده و احساس «دلگرمی» کرده است. البته ماه گذشته «هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به صدور حکم هشت سال زندان برای دو شهروند آمریکایی زندانی در ایران، گفت که صدور این حکم را "عمیقا مایوس کننده" می داند.»

مسعود شفیعی وکیل مدافع این دو اسیر، این خبر را نوع دیگری اعلام کرد و مشخص شد که «دلیلی بشر دوستانه» در کار نیست. وی گفت « این موضوع امروز به اطلاع خانواده این دو آمریکایی و سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران رسیده و بائر و فتال می‌توانند مانند سارا شورد با تودیع وثیقه 500 میلیون تومانی از کشور خارج شوند.» خوب توجه کنید – 500 میلیون تومان و نه دلار.

جهت یادآوری اینکه در 29 مرداد 1390  عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران «محکومیت این دو شهروند آمریکایی به Û¸ سال زندان را تایید کرد. » ولی محسنی اژه ای در 30 مرداد لای در را برای مذاکره باز گذاشت « ظرف مدت Û²Û° روز در دادگاه تجدید نظر قابل رسیدگی Ùˆ اعتراض است».

 

آخوند جماعت همینطوری و محض رضای خدا کاری نمی کند. باید دید که احمدی نژاد چه می خواهد، و در ازای این حاتم بخشی چه امتیازی برای رژیم اسلامی گرفته است و یا می خواهد بگیرد، و آمریکا چه وعده ای داده است.

یکی از مسائل روی میز، امکان حمله نظامی به ایران است. دیگری، تحریم اقتصادی، و دیگری حذف نام مجاهدین و دیگر نیروهای سیاسی در منطقه، از لیست تروریستی است. در رابطه با همین لیست، فارس امروز گزارش می کند که « سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اذعان کرد که واشنگتن پ ک ک را به عنوان یک گروه تروریستی می شناسد و ترکیه در مقابل این گروه حق دفاع از خود را دارد.».

 

از سوی دیگر، این مصاحبه در آستانه سفر احمدی نژاد به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل انجام شده است. احمدی نژاد قرار است صبح سه‌شنبه به وقت آمریکا در مجمع سخنرانی کند.

 

رژیم اسلامی که خود را در محاصره دیپلماتیک می بیند و می خواهد به نحوی این محاصره را بشکند، با پرداخت این حداقل هزینه، می خواهد جو حاکم در ملل متحد را به نفع خود بچرخاند.

 

دلیل رژیم گرگ صفت برای چنین سلامی هر چه باشد، و بر سر این دو اسیر هر چه پیش بیاید نتیجه اش به ضرر مردم ایران خواهد بود. اگر این دو اسیر آزاد شوند، بی شک آمریکا باج داده است که به ضرر مردم ایران است، و اگر این دو آزاد نشوند، بحران بین المللی که باعث آن رژیم اسلامی است تشدید می شود که به ضرر مردم ایران خواهد بود.

 

علی ناظر

22 شهریور 1390

[Posted comments]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©