Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Friday 8 December 2023
HOME
NEWS
ANALYSIS
INTERVIEW
POLITICS
SOCIAL
STATEMENTS
ECONOMY
SEARCH

������������������������������� �������������������������


قتل علی موسوی
[ علی ناظر]
[Source: سايت ديدگاه]


بعدالتحریر: بنا به گزارش 7 دی 88 هرانا (که در زیر آمده است) وی در نزدیکی منزلش ترور شده است، که اگر چنین باشد، و ظاهرا چنین است، نحوه قتل او و قتل دیگر به پاخاسته گان کاملا متفاوت است و تحلیل دیگری به جز آنچه در زیر نوشته ام (6 دی 88) را می طلبد:

نحوه قتل سید علی حبیبی موسوی از جان باختگان اعتراضات عاشورای تهران

 

خبرگزاری هرانا - حقوق شهروندان، اندیشه و بیان: به گواه شاهدان، "سید علی حبیبی موسوی" 43 ساله، فرزند خواهر مهندس میرحسین موسوی از رهبران اعتراضات اخیر ایران، پیش از این در چند نوبت مورد تهدید تلفنی قرار گرفته بود و سرانجام ظهر گذشته توسط عناصر ناشناس به قتل رسید.
به گزارش واحد اندیشه و بیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به نقل از خانواده مرحوم، ظهر روز گذشته مورخ 6 دیماه، یک دستگاه پاترول دارای 5 نفر سرنشین پس از خروح سید علی موسوی از منزل، با حرکتی غیرمتعارف که منجر به تصادف و زخمی شدن چند رهگذر نیز شد، به آقای موسوی نزدیک شده و پس از خروج از ماشین به سمت سینه وی از فاصله بسیار نزدیک تیراندازی می نمایند.
پس از این ترور، نیروهای مهاجم به سرعت از محل می گریزند و آقای موسوی توسط برادر همسر خود به بیمارستان ابن سینا واقع در فلکه دوم صادقیه منتقل می شود. نامبرده پس از انتقال به بیمارستان و علیرغم تلاش پزشکان جان خود را بر اثر شدت آسیب وارده از دست داد. آقای سید علی موسوی برادر یکی از شهدای جنگ و دارای دو فرزند 17 و 7 ساله بود.
لازم به ذکر است در زمان تنظیم این گزارش نیروهای امنیتی با حضور در بیمارستان مورد اشاره بر انتقال جسد آقای موسوی به پزشکی قانونی کهریزک اصرار می ورزند.

---------------
علی ناظر
 
در خبر ها آمد که خواهرزاده میرحسین موسوی در کنار خلقی ستمدیده که «مرگ بر خامنه ای» را فریاد می زدند، در راه آرمانش و بر اثر گلوله ای که بر سینه اش نشست، جان فدا کرد.

رادیو فرانسه گزارش می کند که « سید علی موسوی، بیست ساله، خواهرزادۀ میرحسین موسوی در ناآرامی های امروز تهران به ضرب گلوله کشته شد. پارلمان نیوز با انتشار این خبر تصریح کرده است که گلولۀ پلیس ضدشورش سینۀ خواهرزادۀ میرحسین موسوی در میدان انقلاب را شکافت. همین منبع افزوده است که بلافاصله پس از این واقعه، میرحسین موسوی و جمعی از شخصیت های سیاسی در بیمارستان حضور یافتند.»

علی موسوی بیست ساله (برخی از رسانه ها سن او را 35/38 ساله گزارش کرده اند)، مانند بسیاری از جوانان به پاخاسته برای آرمانش سینه ستبر کرد و گلوله دشمن خلق را به جان خرید، و این پیامی است به خودکامگان که زمان حکومتشان به سر رسیده است.

همانطور که خامنه ای از برگزاری مراسم خاکسپاری و ترحیم حسینعلی منتظری جلوگیری کرد، مراسم تدفین علی موسوی را هم ممنوع خواهد کرد، اما دور نخواهد بود روزی که پدران و مادران ستمدیده و داغدار بتوانند بر مزار عزیزان خود بی دغدغه و هراس از هیولای خودکامه اشکی بریزند.

شک نکنیم که خامنه ای و حامیان جنایتکار او روزی نه چندان دور پاسخگوی قتل علی موسوی و دیگر جنایات 30 ساله خود خواهند بود.

علی ناظر

6 دی 1388
 

[Posted comments]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©