Iran's Crises Unfolded  
IranCrises
 
Friday 8 December 2023
HOME
NEWS
ANALYSIS
INTERVIEW
POLITICS
SOCIAL
STATEMENTS
ECONOMY
SEARCH

���������������������������� ������������


ساعت 5:30 بامداد امروز بهنود شجاعی اعدام شد
[ علی ناظر]
[Source: سايت ديدگاه]


ساعتی پیش خبر رسید Ú©Ù‡ رژیم نوجوانی دیگر را اعدام کرد. قتل نوجوانان، به رسمیت شناختن ازدواج با دختر بچه ها، Ùˆ تجاوز زندانی سیاسی در زندان در زمانی ادامه پیدا Ù…ÛŒ کند Ú©Ù‡ اوباما بخاطر زد Ùˆ بند Ùˆ سازش با ددمنش ترین رژیم، جایزه صلح Ù…ÛŒ گیرد. در زمانی Ú©Ù‡ غرب Ùˆ شرق صف کشیده اند تا رژیم را سهیم تاراج خود کنند،  Ø¸Ù„Ù… Ùˆ ستم بر مردم ایران دو چندان Ù…ÛŒ شود، اما سرنگونی طلبان برای تشکیل "جبهه همبستگی ملی" گامی عملی بر نمی دارند.

علی ناظر 19 مهر 1388

گزارش خبر

بهنود شجاعی اعدام شد

بهنود شجاعی نوجوان محکوم به اعدام که صبح امروز جهت اجرای حکم به زندان اوین منتقل شده بود لحظاتی پیش اعدام شد.

 

بهنود شجاعی نوجوانی که در سن 17 ساله‌گی مرتکب قتل شده بود ساعت 5 بامداد امروز در زندان اوین اعدام شد

به گزارش خبرنگار هرانا در حدود ساعت 2:30 دقیقه‌ی بامداد روز یک‌شنبه جمعی بیش‌ از 200 نفر از فعالین حقوق‌بشر و فعالین زن، مادران صلح و دانش‌جویان و هنرمندان با حضور در کنار وکلا و خانواده‌ی بهنود شجاعی در مقابل اوین آخرین تلاش ها جهت جلوگیری از اعدام بهنود شجاعی را انجام دادند که در این بین تمامی اعضای خانواده به جز مادر مقتول حاضر به رضایت شدند ، اما با عدم رضایت مادر مقتول بهنود شجاعی اعدام شد.

عبداللهی کارمند دفتر یونیسف، حامدا بهداد هنرمند مشهور و پروین فهیمی مادر سهراب اعرابی از کسانی بودند که برای نجات این جوان تلاش کردند.

بهنود شجاعی که متولد
۱۳۶۷ است، روز سی‌اُم مردادماه سال ۱۳۸۴ به اتهام قتل در یک نزاع دسته‌جمعی بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت تهران منتقل شد.

این نوجوان در
۲۶ بهمن ۱۳۸۴ از سوی شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران محکوم به اعدام شد و حکم اعدام وی به تأیید شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور نیز رسیده بود

 Ø¨Ù‡Ù†ÙˆØ¯ شجاعی پیش از این 5 بار جهت اجرای Ø­Ú©Ù… به زندان اوین منتقل Ùˆ هر بار با فشارهای بین المللی جهت توقف Ø­Ú©Ù… از اعدام رهایی یافته بود .

http://www.hra-news.org/news/6757.aspx

 

[Posted comments]

No press releases currently availableIran's Crises  1998 - 2007   ©